Kartárky online

Veštiareň

Nie je kartárka ako kartárka. Niektoré veci sa občas nedajú vysvetliť zdravým rozumom. Párkrát sa mi to už v živote stalo, dodnes to nechápem, nedokážem to vysvetliť a naskakuje mi husia koža, keď si na to spomeniem. Preto verím, že medzi nami žijú ľudia, ktorí majú obdivuhodnú schopnosť vnímania, cítia alebo vidia veci, ktoré ostatní nevnímajú.

Ibaže nikdy som nebol u kartárky, ešte nikdy som nechcel riešiť svoju budúcnosť, ešte nikdy som sa necítil tak zmätený a nevedel, ako ďalej. Môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že som mal na kartárky v podstate podobný názor ako väčšina z Vás. A to názor negatívny. Až do tejto chvíle, kedy som začal riešiť veci okolo svojej osoby. Nie je dôležité aké, dôležité je, že som ich začal riešiť, že som sa rozhodol včas.

Ale poznáte to. Ten poradí to, ten zasa ono. Čo si z toho vybrať, ako sa správne nasmerovať, urobím ten správny krok? Až mi jeden kamarát hovorí: „Vieš ty čo? Nechaj si moderne poradiť od kartárky po telefóne,“ a rozosmial sa na celé kolo. V tej chvíli ma zamrazilo a musel som sa zhlboka nadýchnuť. „To si zo mňa uťahuješ?“ „Nie, nie, nie, ja to myslím vážne, zober si telefón a zavolaj,“ a smial sa ďalej. Lenže to by nebol on, keby túto situáciu nepremenil v radu nad zlato. Keď sa upokojil, vysvetlil mi, čo a ako. „Je to vlastne veštiareň na telefón, nemusíš nikam chodiť, nemusíš sa objednávať. Pekne si navoňaj byt, pusť si tichú hudbu a pýtaj sa.“

Nebudem to naťahovať. Zavolal som a neveril vlastným ušiam, ako niekto môže mať taký dar. Všetko, čo pani kartárka povedala, bola pravda. O rodine, o priateľke, o práci… Počul som všetko o minulosti, prítomnosti a o budúcnosti, ktorú mám pred sebou. Telefón som pokladal a opäť mi naskočila husia koža, pretože minulosť aj prítomnosť sedela úplne presne, ale aj veci, ktoré nikto nevie a nikomu som ich nikdy neprezradil. O budúcnosti som si myslel, že sa musí mýliť a časom som na veštbu zabudol. Keď sa to neskoršie začalo plniť, spomenul som si na pani kartárku. Jej predpoveď sadla presne…

Dnes mám už za sebou životnú križovatku, z ktorej som vďaka veštiarni po telefóne vykročil po správnej ceste tou správnou nohou.

Viktor